Догляд за сантехнікою у ванній та на кухні. Прості та ефективні правила.
Слід дотримуватися деяких нескладних правил для того, щоб сантехніка служила довгі роки і не стала причиною занепокоєння. Головне у догляді за сантехнікою – підтримання постійної чистоти, запобігання можливості засмічень та запобігання пошкодженням сантехнічних пристроїв.
Слід пам'ятати, що найшвидше у ванній кімнаті зношується кахельна підлога. Використовуючи спеціальні засоби, можна швидко та надійно видалити плями на підлозі та піддати його дезінфекції. При правильному догляді та використанні сучасних засобів догляду термін служби кахлю збільшується, і підлога довго виглядатиме красивою та охайною.
Для профілактики забруднення зливних пристроїв необхідно промивати унітаз за допомогою двох ведер гарячої води. Однак це стосується тільки каналізаційного зливу, оскільки пластикові сифони, які зараз часто встановлюють на кухні, деформуються під впливом окропу.
Для промивання раковини або кухонного миття достатньо струменя не надто гарячої води, пущеної з крана. Якщо на раковині утворився темний наліт, його навряд чи вдасться відразу відтерти. На характерний наліт жовтого або рудого кольору необхідно нанести засіб для чищення, злегка збризнути водою і накрити зверху тонкою ганчіркою. Через 15-20 хвилин слід зчистити наліт за допомогою йоржика чи твердої щітки. Наліт може утворюватися як від забруднення, але й унаслідок перепаду температури.
Емалеве покриття чутливе до різкого контрасту холодної та гарячої води. Щоб уникнути утворення нальоту, достатньо два рази на тиждень протирати емалеві поверхні чистящими засобами, що щадять. Якщо в квартирі залишився ацетон з терміном придатності, що закінчився, ні в якому разі не варто виливати його в унітаз або раковину: ацетон надає руйнівний вплив на систему каналізації.
Щоб зберегти сантехніку, необхідно звертати увагу на призначення миючих засобів і не допускати неправильного їх використання. Також не рекомендується довгий час використовувати один і той же засіб для дезінфекції. Деякі мікроби мають здатність до звикання і засіб втратить свою ефективність.
Не рекомендується змішувати різні засоби для чищення – це може призвести до послаблення їх характеристик. З метою гігієни слід частіше міняти ганчірки для підлоги та стін, щітки та губки для посуду. І звичайно, хатній робітниці не варто нехтувати своїм здоров'ям. Для захисту від активних речовин, що містяться в миючих засобах, потрібно використовувати гумові рукавички, довгий фартух і захисні окуляри.
На сьогоднішній день існує безліч засобів для чищення, що застосовуються для догляду за сантехнікою. Більшість сучасних засобів для чищення містять абразиви та спеціальні миючі добавки, які легко справляються не тільки з іржею, але і з іншими відкладеннями. Потрібно пам'ятати, що такі засоби не підходять для частого чищення емальованих поверхонь, тому що можуть призвести до розм'якшення і навіть розчинення емалевого покриття.
Для чищення фаянсових та керамічних поверхонь ванн, умивальників та унітазів випускаються засоби, що містять пемзу, мелений кварц, фосфати натрію та поверхнево-активні речовини. Такі засоби легко справляються із забрудненнями і не надають шкідливого впливу на фаянс та кераміку.
Для дезінфекції існують рідкі препарати, які містять, як правило, сильні кислоти. Вони надійно дезінфікують раковини та унітази, але при роботі з ними потрібно виявляти особливу обережність та по можливості не допускати їх потрапляння на відкриту шкіру. Додамо, що руйнівного впливу на керамічні та фаянсові поверхні кислоти не надають.
Однак у сучасній сантехніці використовуються вироби, виготовлені зі сплавів із спеціальним покриттям: нікельовані, хромовані, позолочені. Застосування звичайних засобів для чищення призводить до потемніння цих матеріалів, а абразивні речовини подряпають поверхню виробів. Щоб такі вироби прослужили довго, їх необхідно чистити спеціальними засобами, до складу яких входять м'які абразиви, органічні розчинники, віск, аміак та інші компоненти. На етикетках таких миючих засобів виробники вказують, що вони підходять для обробки виробів із кольорового металу.
Для догляду за предметами з латуні, міді, бронзи, срібла, мельхіору, виробів із хромованими та нікельованими поверхнями застосовуються спеціальні пасти. Невелика кількість пасти наноситься на шматочок фланелі або вовняної тканини та з її допомогою очищають забруднену поверхню. Після цього поверхню протирають чистою тканиною.
Анодований алюміній допускається очищати тільки миючими засобами, а латунні та мідні поверхні очищають розчинами кальцинованої чи харчової солі.
Написати коментар